Informace pro vystavovatele

 

 

Sál

Barokní Sál Milosrdných bratří se rozkládá v severním křídle kláštera, kde zaujímá téměř celý jeho prostor. Hlavní prostorou je 28 metrů dlouhý a 8 metrů široký sál s vyvýšeným pódiem. Jednoduchost, čistota prostoru, klenutý strop sálu tyčící se až do výše více než 8 metrů, tvoří ve spolupráci se zadní akustickou stěnou, jedinečný akustický prostor, který patří k nejlepším v Brně. Sál i s galerií pojme 250 sedících osob. 

 

Výstavní plochy firem

Výstavní plochy firem budou umístěny ve foyeru a vstupní hale sálu.

 

Foyer

Prostory předsálí jsou dlouhé 15 metrů. Prostor krom vstupu do sálu a na galerii bude sloužit k odpočinku během přestávek, občerstvení a výstavě sponzorujících firem. 

Vstupní hala

Křížové barokní klenby se středovým sloupořadím charakterizuje vstupní halu, která svoji atmosférou často evokuje představy vinného sklepa. Hala je dlouhá 30 metrů. Slouží jako zázemí horního sálu – nechybí v ní šatna pro hosty ani sociální zařízení. Vstup do haly je řešen bezbariérovým způsobem. Taktéž vnitřní uspořádání a vybavení umožňuje přístupnost celého sálu pro osoby se sníženou pohyblivostí. 

 

Vystavujícím firmám bude poskytnuto podle individuálních požadavků:

·         jeden nebo dva stoly o velikosti cca 1x2 m

·         elektrická přípojka

·         ubrusy

 

Logo firmy

Loga sponzorujících firem budou prezentována na promítací ploše v úvodu, závěru a přestávkách konference

 

Přednáška

V závislosti na časovém harmonogramu odborných sdělení proběhnou zajímavé firemní prezentace formou přednášky.

 

Seznam účastníků

Sponzorujícím firmám bude poskytnut seznam a mailové adresy účastníků konference

(s jejich souhlasem)

 

Příjezd

GPS Loc:  49°11'7.0"N, 16°35'44.0"E

Do sálu se vchází z Vídeňské ulice přes historickou vstupní bránu, která se nachází nalevo od kláštera. Touto branou se dostanete do klášterní zahrady, ze které již vstoupíte do prostor sálu. 

 

Návaznost na dopravu:

Sál Milosrdných bratří se nachází ve středu města Brna a je dobře přístupný jak z městské veřejné dopravy (nejbližší zastávka se nachází 100 m od objektu), tak i z dálnice, ze které se autem na místo dostanete do 5 minut.

Brněnská MHD:

 • zastávka: Nemocnice Milosrdných bratří
  tramvaje číslo: 2, 5, 6
  noční linka – bus číslo: 91
  (sál se nachází cca 100 m od zastávky směrem do centra města)
 • zastávka: Poříčí
  tramvaje číslo: 2, 5, 6
  autobusy číslo: 44, 84
  noční linka – bus číslo: 91
  (sál se nachází cca 200 m od zastávky směrem z centra města)
 • zastávka: Vojtova
  tramvaj číslo: 8
  noční linka – bus číslo: 90
  (sál se nachází cca 500 m od zastávky - přístup ulicí Polní)

Příjezd autem:

 • Z dálnice D1: Exit 194 - Brno centrum, dále po R52 (ulice Vídeňská) – držte se v levém pruhu, který po 900 m R52 opouští vlevo podjezdem a dál pokračuje přes 4 světelné křižovatky rovně po Vídeňské ulici, až uvidíte po pravé straně věž kostela, která se nachází na samotném začátku ulice Vídeňská (cca 3 km od dálnice).
 • Od Svitav: nejlépe po velkém městském okruhu přes městkou část Žabovřesky a podél výstaviště BVV. Křižovatka Poříčí-Vídeňská, věž kostela je dobře viditelná na protějším břehu řeky Svratky.

 

Příjezd s rozměrným nákladem:

Krom příjezdu do Sálu MB z Vídeňské ulice lze využít i zadního vchodu, který je vhodný zejména pro cateringové služby a při stěhování rozměrných či těžkých nástrojů a předmětů.

Cesta k zadnímu vchodu vede po ulici Polní, dále přes vjezdovou vrátnici Nemocnice Milosrdných bratří. Na vrátnici je nutné nahlásit, že jedete do "Konventu Milosrdných bratří". Dále projedete celým areálem nemocnice, až na konci cesty dojedete ke konventu, kde naleznete vchod do sálu (železné schody).

Po příjezdu na místo informujte správce sálu na tel: + 420 773 639 638 a oznamte, že čekáte u zadního vchodu.

 

Parkování:

Pro odstavení osobních aut lze využít vyhrazená parkovací místa v zahradě. Organizátoři konference pro Vás zajistí u správce sálu možnost parkování. Kapacita parkování v zahradě je pak až 25 míst pro osobní auta. Vjezd do zahrady je přes automatickou bránu, která se nachází 30 metrů nalevo od vstupního portálu (je to menší automatická brána uprostřed zdi).

 

Obědy:

Na konferenci bude podáván oběd formou rautu ve foyeru sálu.

 

DĚKUJEME ZA VAŠI PODPORU A TĚŠÍME SE NA VÁS!